Modern teknolojide ki son gelişmeler

2020 Senesinin En İyi Yabancı Netflix Dizileri

0

Son zamanlarda popülerliği artan dizi ve film platformu olan Netflix, bünyesinde yüzlerce dizi ve film bulundurmakta. Birçok kişi bu dizilerin hangisini izleyeceğine, hangisinin iyi olduğuna karar veremiyor. Sizler için hazırladığımız yazımızda en güzel Netflix dizilerini ele aldık. IMDB puanı en yüksek olan Netflix dizilerinin en iyilerini listeledik. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan en iyi Netflix dizilerine geçelim.

En İyi Netflix Dizileri

 • Then They See Us
 • Stranger Things
 • Narcos
 • The Haunting of Hill House
 • Dark
 • Anne With An E
 • La Casa De Papel
 • The Witcher
 • Sex Education
 • Lucifer
 • Bodyguard
 • Manhunt: Unabomber
 • Orange is the New Black
 • The End of F***ing World
 • The Umbrella Academy
 • Messiah
 • You
 • The OA
 • Hollywood
 • Emily in Paris

netflix dizi onerileri

When They See Us (IMDb: 9)

1989 senesinde New York’ta bulunan Central Park’ta koşan bir kadına tecavüz etmekle suçlanan 5 gencin hikayesini anlatan dizi, sadece 4 bölümden oluşan bir mini dizidir. IMDB puanı 9 olan dizi, etkileyici oyun kadrosu ve hikayesiyle kendisini bir adım öne geçiriyor. Joshua Jackson gibi usta isimlerin rol aldığı dizi. 31 Mayıs tarihinde Netflix’te yayınlanmaya başladı.

2019 Emmy Ödelleri’nde pek çok farklı daldan adaylığıyla dizinin iddialı olduğunu görebiliyoruz. Gerçek hikayelerden uyarlanan dizileri sevenler için gerçekten güzel bir dizi.

Stranger Things (IMDb: 8.9)

En iyi Netflix orjinal dizisi olan Stranger Things, çocuk karakterlerine rağmen herkesin sempatisini kazandı. 80’li yıllarda geçen dizi, bilim kurgu içermekte. Dizide olan Will karakterinin bir anda ortadan kaybolmasıyla başlayan olaylar, Will’in bulunması için bütün kasabanın seferberliği ile devam ediyor. Esrarengiz bir şekilde ortaya çıkan Eleven isimli kız çocuğu ile olaylar iyice hareketleniyor. Winona Ryder ve David Harbour gibi usta isimlerin yanında Millie Bobbi Brown gibi genç yenetenekler de Stranger Things dizisinde rol üstleniyor.

Narcos (IMDb 8.8)

Dünyanın en ünlü uyuşturucu baronu olan Kolombiyalı Pablo Escobar’ın gerçek hikayesini anlatan Narcos, çıktığı seneden bu yana oldukça ses getiren diziler arasında. DEA ajanlarının bu süreçteki faaliyetlerini izleyeceğiniz dizi, Pablo Escobar’ın hem yükselişini hem de çöküşünü ele alıyor.

The Haunting of Hill House (IMDb: 8,7)

Shirley Jackson’ın kaleminden çıkan The Haunting of Hill House kitabından uyarlanan dizi, başarılı senaryosu ve yetenekli oyuncularıyla Netflix’in en çok ses getiren dizileri arasında yerini alıyor. Yaşanan bir trajedi sebebiyle bir araya gelerek buluşan 5 kardeş, geçmişten gelen misafirleriyle yüzleşiyor. İleride perili köşk olarak ünlenecek olan Tepedeki Ev, bu evde büyüyen kardeşlerin korku gerilim ve dram hikayeleini işliyor.

Dark (IMDb: 8.7)

Yetişkinlerin Stranger Things’i diye tanımlanan Dark, isminin hakkını , hikayesi ve çekimleriyle veriyor. Netflix orjinal dizilerinden olan Dark, aynı zamanda ilk Netflix’in ilk Alman yapımı dizisi olma ünvanını da üstleniyor. Son derece sıradan hayatların yaşandığı bir kasabada geçen hikaye, iki gencin gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Oldukça karışık olay örgüsüne sahip olan Dark, isteseniz de bırakamayacağınız tipten diziler arasında yerini alıyor.

Anne With An E (IMDb: 8.7)

Piyasaya 3 sezon sunulan ve bu 3 sezonun ardından final yapan Anne With an E dizisi, Netflix’in en iyi ve özel yapımları arasında. Anne of Green Gables isimli kitaptan uyarlanan dizi, 19. yüzyılda yaşan öksüz bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Yaşadığı haksızlıklar ve zorbalıklara karşı, kuvvetli ve dik duran Anne, kadın hakları başta olmak üzere birçok toplumsal konuya değiniyor.

La Casa De Papel (IMDb: 8.6)

Ciao bella (Çav Bella) şarkısını gün yüzüne çıkartan İspanyol yapımı diziyi, İspanyollar’dan çok Türkler izlemiş olabilir. Kendini Profesör olarak adlandırılan bir dehanın yönettiği ekibin, İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymaya kalkışmasını ele alıyor. Oldukça hızlı başlayan dizi, kendi içinde barındırdığı karaktarler arası bağlar ve ilişkilerle, seyirciyi kendisine çekiyor.

The Witcher (IMDb: 8,3)

Yüzüklerin efendisinden bu yana sürekli beyaz perdeye konu olan elfler, devler ve cüceler, bu sefer Netflix dizisinde karşımıza çıkıyorlar. Polonyalı yaza Andrzej Sapkowski tarafından kaleme alınan dünyaca ünlü The Witcher kitabından uyarlanan dizi, yüzyıllardır huzu içerisinde yaşayan insanoğlunun bu yaratıklarla mücadaelesini ele alıyor.

Sex Education (IMDb: 8.3)

2019 senesinde ilk sezonuyla Netflix Türkiye’de en çok izlenen dizi olan Sex Education, bir lisede geçmesine rağmen, konuyu işlemesi yönünden diğer lise filmlerinden ayrılıyor. Lise dönemindeki gençlerin cinsellik ve seks hayatıyla tanışma hikayeleri ve bu konuda yaşadıklarını son derece dürüst şekilde anlatan dizi, büyük övgü topladı. Annesi seks terapisti olan 16 yaşındaki Otis, arkadaşı Maeve’nin girişimleriyle annesinin işine kalkışıp, okulda sekse dair tavsiyeler veriyor.

Lucifer (IMDb: 8,2)

Tom Ellis’in başrolünde oynadığı dizi, cehennemin efendisi olan şeytanın sıkılıp dünyada, ihtişam ve çılgınlığın başkenti olan Los Angeles’da yaşamaya karar vermesini hikayeye alıyor. Lucifer Morningstar karakteri, ruh, cazibe ve çekiciliğin yarattığı karal-nlık hissiyatla şeytan tiplemisini tam anlamıyla canlandırıyor. Dizinin hikayesinin yanında jenerik müzikleri de en az dizi kadar güzel.

Bodyguard (IMDb: 8.2)

Afganistan Savaşı’nda görev alan bir askerin, İngiltere İçişleri Bakanı’nın koruması olmasıyla gelişen olayları ele alan Bodyguard serisi, heyecan sevenler için iyi bir dizi. Politikanın entrikalarını işleyen dizide, Game of Thranes dizinde tanınan Richard Madden, başrol oyuncusu. 6 bölümden oluşan mini dizi, birçok ödül toplayarak, başarısını kanıtlamış durumda.

Manhunt: Unabomber (IMDb: 8.2)

1978-1995 yılları arasında 16 bombalı saldırıda ismi geçen ancak hiçbir şekilde izi sürülemeyen Ted Kaczynski’nin hikayesini anlatan Manhunt: Unabomber dizisi, tek sezonluk mini dizilerde. Mini dizi olmasına rağmen yüksek IMDb puanı ve izleyici kitlesi, dizinin kalitesini ortaya koyuyor. FBI tarihinin en uzun sürede çözülen dosyasını ele alan dizide FBI suç bilimi uzmanı Jim Fitzgerald’ın daha önce hiç kullanılmamış, kendine özgü bir teknik geliştirmesiyle katilin yakalanma hikayesini ele alıyor.

Orange is the New Black (IMDb 8.1)

Netflix’in en çok izlenen dizileri arasında olan Orange is the New Black, Golden Globe ve Emmy dahil olmak üzere birçok ödüle sahip. Yerli dizilerde Avlu dizisinin uyarlandığı söylenen dizi, hem dram, hem de komediyi içinde barındırıyor. New Yorklu Piper Chapman’ın 15 sene hapis cezasına çarptırılmasıyla gelişen olaylar ve günlük yaşamındaki lüks yaşamından, hapishane hayatına alışmaya çalışmasını ele alıyor. Hikayesi o kadar ilgi çekici ve sürükleyici ki 7. sezon onayını da aldı.

The End of F***ing World (IMDb: 8.1)

The End of F***ing World adlı çizgi romandan uyarlanan dizi, meşhur İngiliz kara mizahını sevenler için oldukça ideal. Çevreleri tarafından uyumsuz olarak görülen 17 yaşındaki iki gencin maceralarını anlatan dizi, 20’şer dakikalık 8 bölümden oluşan 2 sezona sahip. Pedofili, şiddet ve cinsellik konularında lafını esirgemeyen dizide mizah, sizleri en karanlık anlarda vuracak.

The Umbrella Academy (IMDb: 8.0)

Dark Horse Comics’ten çıkan bir çizgi romandan uyarlanan The Umbrella Academy, Netflix’in Marvel ve Disney karakterlerine karşı bir cevabı. Dönemin milyarderi olan Hargreeves, aynı gün doğan süper güçlere sahip 7 çocuğu evlat edinmesi ve bu çocukları The Umbrella Academy’de eğitmesiyle başlayan dizi, dünyanın dört bir yanına dağılan çocukların manevi babalarının ölümüyle tekrardan bir araya gelmeleriyle başlıyor. Aksiyon ve süper güçlerden ziyade, bu karakterlerin yaşadıkları ve hissettiklerini konu alan dizi, bu yönüyle aynı türdeki diğer dizi ve filmlerden kendini ayırıyor.

Messiah (IMDb: 7.9)

01.01.2020 tarihinde yayına giren Messiah, oldukça sürükleyici bir hikayeye sahip diziler arasında. 45’er dakikadan oluşan 10 bölümlük dizinin başrollerinde; Michelle Monaghan, John Ortiz, Mehdi Dehbi ve Tomer Sisley yer alıyor.

Messiah; Orta Doğu’da gizemli bir adamın ortaya çıkmasıyla başlıyor. Bu olayın ardından toplum ikiye ayrılıyor. Bir takım mucizeler yaratıyor gibi gözüken bu adamın Mesih olduğuna inanlarla, bu adamın toplumun düzenini bozmaya çalışan bir sahtekar olduğunu düşünenlerin çatışmasını konu alıyor. Hikaye fazlasıyla gizem ve dram içeriyor.

You (IMDb 7.8)

Sosyal medya ve teknolojinin toplum psikolojisindeki tehlikelerin farkına varmak için alt mesajlar içeren dizi, garip takıntıları olan Joe karakterinin Beck isimli kadına alık olmasıyla başlıyor. Başta her ne kadar romantik bir diziye benzese de sonrasında Joe’nun gerçek yüzünün ortaya çıkmasıyla olaylar iyice karışıyor. Bazen hikaye saçlaşsa bile bir sonraki bölümü merak etmeden duramıyorsunuz.

The OA (IMDb: 7.8)

7 senedir kayıp olan Prairie Johnson’ın yaşadığı bir olay sonucu hastanede ailesiyle karşılaşmasıyla başlayan dizi, Netflixîn en çok sevilen bilim kurguları arasında. Kadının değişimi ve kayıp olduğu süre boyunca yaşadıklarını anlatan dizi, seyirciyi ekrana kitler nitelikte.

Hollywood (IMDb: 7.7)

En yeni Netflix mini dizisi olan Hollywood, bizleri 1940’ların Los Angeles’ında oluşan sinema ortamına götürüyor. “Glee” ve “The Politician” gibi dizilerin yapımcıları olan Ryan Murphy ve Ian Brennan tarafından ortaya çıkan dizi, Hollywood sineması severleri ekran başına topluyor. 7 bölümden oluşan eğlenceli ve komik dizi, aynı zamanda duygusal bir hikayeyi ele alıyor.

Emily in Paris (IMDb: 7.4)

Sex and the City gibi bir ikonik dizinin yapımcısı olan Darren Star, bu sefer Emily in Paris’e imzasını attı. Paris’te bulunan bir pazarlama firması tarafından işe alınan Emily’nin, Chicago’dan dil ve kültürüne son derece yabancı olduğu bir şehre taşınmasıyla başlıyor. Bir yandan şehre alışmaya çalışan karakter, işine adapte olmaya çalışırken diğer bir yandan ailesi ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini de idare etmeye çalışıyor.

Sizler için listelediğimiz Netflix’in en güzel dizileri listesinin sonuna gelirken, 2020 Netflix Paket Ücretleri, Nasıl Üye olunacağını ve aboneliğin asıl silineceğini ele aldığımız yazımıza göz atmak istemisiniz?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.