Modern teknolojide ki son gelişmeler

3 Adımda Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır? (2021)

0

Son yıllarda popülerliği oldukça artan Twitter, her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda. Her gün binlerce kullanıcı kazanan Twitter öte yandan binlerce kullanıcıyı da kaybediyor.

Eğer siz de Twitter hesabınızı kapatmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan “Twitter hesap silme, kapatma işlemi nasıl yapılır?” sorusunun cevabına gelelim.

Bilgisayardan Twitter Hesap Silme, Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızı 3 adımda kalıcı olarak silmek için yapacaklarınız çok basit.

Hesabınıza bilgisayarınızdan giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip etmeniz, hesabınızı kalıcı olarak kapattırmanız için yeterli olacaktır.

 1.  Ayarlar-Hesap sekmesine tıklayın,
 2. En alttaki “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın ve hesabınızı silmek istediğinizi onaylayın
 3. Hesabınız artık silinmiştir.

Twitter hesap silme linki ve yardım merkezi için tıklayınız: https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/how-to-deactivate-twitter-account

Bilgisayar dışında akıllı telefonunuzda bulunan uygulamadan ya da tarayıcıdan da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz uygulamada yapmanız gereken adımlara birlikte göz atalım.

Android Telefonlarda Twitter Hesap Silme

 1. Üst menüde, gezinti menüsü simgesi veya profil simgeniz bulunuyor. Cihazınızda hangi simge gözüküyorsa o simgeye dokunun, ardından, Ayarlar ve gizlilik yazısına dokunun.
 2. Karşınıza çıkan ekranda önce Hesap öğesine, sonra altta yer alan Hesabını devre dışı bırak seçeneğine dokunun.
 3. Hesabı devre dışı bırakmaya ilişkin Twitter tarafından sizlere sunulan bilgileri okuyun ve ardından Devre dışı bırak öğesine dokunun.
 4. Sizden Twitter şifreniz istenecek ve şifrenizi girdikten sonra Devre dışı bırak öğesine dokunun.
 5. Evet, devre dışı bırak öğesine dokunarak ilerlemek istediğinizi onaylayın.

Iphone Twitter Hesap Silme

 1. Öncelikle üst menüde bulunan profil simgesine dokunun ve ardından Ayarlar ve gizlilik yazısına dokunun.
 2. Hesap yazısına dokunduktan sonra, altta yer alan Hesabını devre dışı bırak seçeneğine dokunun.
 3. Hesabı devre dışı bırakmaya ilişkin Twitter tarafından sizlere sunulan bilgileri okuyun ve ardından Devre dışı bırak öğesine dokunun.
 4. Sizden Twitter şifreniz istenecek ve şifrenizi girdikten sonra Devre dışı bırak öğesine dokunun.
 5. Evet, devre dışı bırak öğesine dokunarak ilerlemek istediğinizi onaylayın.

twitter-hesap-silme

Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bilmeniz gerekenler

 • Twitter’da kullandığınız kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi değiştirmek için hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekmez, istediğiniz zaman hesap ayarlarınızdan(1) değiştirebilirsiniz.
 • Kullanıcı adınızı veya e-postanızı başka bir hesapta kullanmak istiyorsanız, önce bunları değiştirmeniz gerekmektedir ve devre dışı bırakmadan önce onaylamanız gerekir.
 • Devre dışı bırakılan hesaplarla ilişkili veriler Twitter sisteminde kalıcı olarak devre dışı bırakılmadan önce kullanıcıların hesabı tekrar etkinleştirmek için 30 gün zamanı vardır. Bu 30 gün içerisinde kullanıcı tekrar giriş yaparsa, hesap otomatik olarak aktif hale gelecektir.

Twitter hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi yeniden kullanılabilir hale getirme

 1. Tarayıcınızdan https://twitter.com‘a giriş yapın ve yukarıda bulunan, profil simgesinin altındaki açılır menüden Ayarlar ve gizlilik öğesine tıklayın.
 2. Kullanıcı adı alana yeni bir kullanıcı adı girerek yeni kullanıcı adı seçin.
 3. E-posta adresi alanında e-posta adresinizi kendi yeni e-posta adresinizle değiştirin.
 4. Sayfanın en altında bulunan Değişiklikleri kaydet öğesine tıklayın.
 5. Değişiklikleri kaydetmek istediğinizi onaylamanız istendiğinde sizden şifreniz istenecektir. Şifrenizi girin.
 6. E-posta adresinize gönderilen onay postasında bulunan linke tıklayarak, yeni e-posta adresini onaylayın (bu kısım çok önemli!)
 7. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, 30 gün içerisinde tekrar yeni bir hesap için kaydolmak isterseniz, e-postanızı ve kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz.

Kilitli veya askıya alınmış hesaplarınızı devre dışı bırakma

 • Twitter tarafından askıya alınmış hesabınızı devre dışı bırakmak için twitter tarafından paylaşılan sorun giderme makalelerine göz atmanızda fayda var. Eğer bu makalelerde sorununuzun çözümünü bulamazsanız buradan bir talep gönderebilirsiniz.

 

Kaynak: https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/how-to-deactivate-twitter-account

Twitter hesap kapatma yazımızın sonuna gelirken, Instagram kalıcı hesap silme ve Instagram hesap dondurma işlemlerini anlattığımız yazılarımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.