Modern teknolojide ki son gelişmeler

En İyi 6 Dosya Kurtarma Programı

0

Bilgisayarınızın sabit diskinden yanlışlıkla sildiğiniz dosyalarınızı geri yükleyebileceğiniz en iyi dosya kurtarma programlarını sizler için derledik. En iyi dosya kurtarma programı dendiği zaman ilk akla gelen programları ele aldığımız yazımızda bu programların ne işe yaradıklarına da değindik. Bu dosya kurtarma programları, sadece bilgisayarınızla sabit kalmayıp sorun çıkartan USB belleğinizdeki fotoğraf ya da dökümanlarınızı da kurtarmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda sizler için “En iyi dosya kurtarma programları hangileri?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Antivirüs programlarının güvenlik amaçlı sildiği ya da fazlalık dosyalar arasında farkedilmeyen önemli dosyaları yanlışlıkla silmek, hepimizin başına gelmiştir. Bundan dolayı böyle kritik noktalarda bu programlar, bizlerin hayatını kolaylaştırır durumda olabiliyorlar. Silinen dosyaları ya da silinen fotoğrafları geri getirme, aslında sanıldığından zor bir iştir ve kesin bir çözümü her zaman yoktur. Bundan dolayı Bu tür programlara ihtiyacımız kalmadan, dosyalarımızın sürekli bir yedeğinin bulunması bizleri bu tür kazalardan koruyacaktır.

Veri kaybı gibi bir durum farkettiğiniz anda, o verinin bulunduğu sabit diskinizi kullanmayı durdurmanız, diğer verilerinizin kaybını önlemek için yapabileceğiniz en iyi çözümdür. Veri kurtarma uzmanlarına ciddi paralar ödemeden silinen dosyaları geri getirme, diğer bir deyişleyse silinen dosyaları kurtarma şansınızı arttırmak için sürücünüzü, kurtarma işlemine kadar kullanmayınız.

Dilerseniz lafı fazla uzatmadan, yanlışlıkla silinen ya da başka bir nedenle ortadan kaybolan verilerinizi kurtarmanıza yardımcı olacak olan en iyi 6 silinen dosyaları geri getirme programına geçelim.

6 İYİ DOSYA KURTARMA PROGRAMI

Sizlere bu dosya kurtarma programlarının ayrıntılarını anlatmadan önce bir liste sunmak istedik. (Liste herhangi bir sıralama unsuru göz önüne alınmadan yapılmıştır.)

İşte en iyi dosya kurtarma programları:

  • Dosya kurtarma programı: DMDE Free Edition
  • Dosya kurtarma programı: Recuva
  • Dosya kurtarma programı: TestDisk
  • Dosya kurtarma programı: Power Data Recovery
  • Dosya Kurtarma Programı: Disk Drill Data Recovery
  • Dosya kurtarma programı: EaseUS Data Recovery Wizard

Dosya kurtarma programı: DMDE Free Edition

dosya geri yükleme programı

Birden fazla sürücü türlerinden veri kurtarabilen, bilgisayarda silinen dosyaları geri getirme konusundaysa tam bir uzman olan DMDE Free Edition, sürücünüzü seçtikten sonra sizlere, Windows Gezgini gibi bir ara yüz sunuyor. Bu sunduğu arayüzde kurtarabileceği dosyaları sıralayan DMDE Free Edition, bu dosyaların arasında dolaşmanıza olanak sağlarken dosylarınızı seçerek kurtarabilme fırsatını beraberinde getiriyor. Ücretsiz sürümünde bir takım kısıtlamalar sunsada, veri kurtama konusunda miktar ya da boyut kısıtlaması yapmıyor.

DMDE Free Edition İndirmek için Tıklayınız

Dosya kurtarma programı: Recuva

veri kurtarma programı

Silinen dosyaları kurtarma konusunda akla gelen ilk isimlerden biri olan Recuva, ilk açılışta bir eğitim sunmakta ve deneyimli kullanıcıların bu eğitimi atlayabileceği buton bulunan bir arayüze açılıyor. Arama işlemini belirli bir konumla sınırlandırabiliyor ya da tüm sürücüleri içerecek biçimde kullanabiliyorsunuz. Bu tarama işlemi tamamlandıktan sonra, Recuva karşınıza kurtarabileceğiniz dosyalar ve bu dosyaların durumlarına göre puanlarla listeliyor.

Recuva indirmek için tıklayınız.

Dosya kurtarma programı: TestDisk

silinen-dosyalari-kurtarma-programi

200’den fazla farklı dosya türünü tarayarak bulup kurtarabilen TestDisk, en iyi dosya kurtarma programları arasında olmazsa olmaz dedik ve sizler için en iyi 6 listesinde yer verdir. Sabit disklerden USB, CD ve DVD’den veri kurtarabilen araç, aynı zamanda disk bölümlerini de kurtarmak için kullanılmakta.

TestDisk’in en büyük dezavantajı ise; komut satırından çalışması ve fareyle kontrol edilememesidir. Bu dezavantajına rağmen TestDisk, menüler sayesinde her adımda yardımcı oluyor ve diskinizi salt-okunur olarak bağladığından kurtarabileceğiniz verileri yanlışlıkla silme ihtimaliniz ortadan kalkıyor.

TestDisk programını indirmek için tıklayınız.

Dosya kurtarma programı: Power Data Recovery

dosya kurtarmaEn korktuğumuz ve en tehlikeli veri kaybetme olaylarından olan bütün diski ya da bölümü kaybetmektir. PDR ya da Power Data Recovery ile diskinizi tamamen tarayıp, kaybolan bölümleri geri getirebiliyorsunuz. Eğer program yanıtvermeyi durdurmuş gibi gözükürse endişe etmeyin, işlem bitince size bulduğu bütün dosyaları gösterecektir. 

Power Data Recovery indirmek için tıklayınız.

Dosya Kurtarma Programı: Disk Drill Data Recovery

kayip verileri kurtarma programi

Son zamanların en gözde veri kurtarma programlarından olan Disk Drill Data Recovery, silinmiş olan fotoğrafları, videoları, dökümanları , müzik dosyalarını ve diğer birçok dosya türünü dahili ya da harici bellekten kurtarabiliyor.

Disk Drill Data Recovery indirmek için tıklayınız.

Dosya kurtarma programı: EaseUS Data Recovery Wizard

dosya kurtarma araci

Windows gezginini anımsatan bir arayüze sahip olan EaseUs Data Recovery Wizard, kullanıcı dostu araçları ve arabirimi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Diskinizden veri kurtara bilen bu program, USB belleğinizden, bellek kartlarınızdan ve optik medyalardan veri kurtarabiliyor.

EaseUS Data Recovery Wizard indirmek için tıklayınız.

Yapay zekada son nokta olan savaş robotlarını ele aldığımız yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.