Modern teknolojide ki son gelişmeler

Musk, Mars’ta Koloninin Nereye Kurulacağını Açıkladı

0
Tesla ve SpaceX’in kurucularından olan Elon Musk, son zamanlarda sık sık gündeme gelen Mars’ta yaşam haberlerine yeni bir gelişme ekledi. Musk, Mars yüzeyinde kurulacak olan koloninin nereye kurulacağını söyledi. İlk üs için gezegenin en kuzeyini seçti.
Bilim kurgu filmleri ve romanlarına sık sık konu olan kolonileşmenin gerçekleşebilmesi konusunda oldukça tutkulu olan Elon Musk, bu kolonileşme konusunda oldukça ciddi duruyor.

Ünlü iş insanının son derece aktif olduğu resmi Twitter hesabını sizlerle paylaşmak istedik. Elon Musk twitter hesabı;

Kolonileşme konusunda ihtimalin en yüksek olduğu gezegenin kızıl gezegen Mars olduğu geçtiğimiz günlerde belli oldu. Bu konudaki en tutkulu isimse; Musk.

elon-musk-haberler

Elon Musk, Mars’ta Kurulacak Üssün Konumunu Açıkladı

Paypal, Tesla ve SpaceX gibi köklü firmaların kurucu ve CEO’su, önceki toplantılarında kendi kendine yetebilen ve tamamen işlevsel bir koloninin önümüzdeki 10 sene boyunca kurulamayacağını, bunun gerçekleşmesi için kızıl gezegene binlerce uçuş gerçekleşmesi gerektiğini söylemişti. Ünlü iş adamı ve girişimci, 2020 Mars Society Virual Convention sırasında Mars yüzeyine kurulacak ilk üssün bölgesini belirlediklerini belirtti.

Yaptığı açıklamada üzerinden gerçekleşen görüşmede tesisin Mars’ın en kuzeyine konumlandırılacağını söyleyen Musk, tamamen buzdan oluşan bu bölgenin, gelecekte oluşturulacak kolonilerin hava ve enerjileri için ideal olduğunu belirtti.

Marsa olacak olan ilk uçuşun önümüzdeki dört yıl içerisinde gerçekeleşmesini hedeflediğini söyleyen iş insanı, gelecekteki kolonistlere bir uyarıda bulundu.

Mars'a olacak olan uçuşlar ancak tek yönlü olabilir.

elon musk Elon Musk SpaceX CEO'su

Mars’a gidecek olan kolonistlere bu uyarıda bulunan Musk, kelimelerine şunları da ekledi; “Çok görkemli bir gelişme olacak.”

Musk, Mars’a nükleer saldırı gerçekleştirmek istemişti

Uçuk kaçık düşünceleri ve çıkışlarıyla bilinen ve Mars konusunda oldukça tutkulu olan Musk, Mars’a nükleer silah yoluyla bir saldırı düzenlemek istemişti. Bu konuda herhangi bir kötü niyetinin olmadığı söyleyen iş insanı, bunun Mars’ın dünyalaşmasını hızlandıracağını düşündüğünü açıklamıştı.

Elon Musk Kimdir?

Mühendis, endüstriyel tasarımcı, teknoloji girişimcisi ve hayırsever olan Musk, doğduğu ülke olan Güney Afrika dışında Birleşik Devletler ve Kanada vatandaşıdır. Günümüzdeyse 20’li yaşlarında öğrencilik için göç ettiği Birleşik Devletler’de yaşamaktadır.

Elon Musk’ın Sahip Olduğu Şirketler

Elon Musk birçok uçuk kaçık girişimi ve ileri hayal gücüyle tanınmış bir iş insanıdır. Musk, SpaceX, Tesle, Paypal, The Boring Co., Neuralink, OpenAI şirketlerinin kurucusu ve iş ortağıdır. Forbes dergisinin Aralık 2016’da çıkarttığı sayısında “Dünya’nın en yenilikçi insanları” listesinde birinci sırada yer alan Musk, yine Forbes dergisinin başka bir sayısında “Dünya’nın en güçlü insanları” arasında 25. sıraya girmiştir.

Kaynakça: https://tr.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk

Bu başarı ve girişimciliğinin yanı sıra, Elon Musk twitter üzerinden yaptığı paylaşımların neşesiyle de sevenlerini sempatisini topluyor. Resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, neşeli yapısı ve işine olan tutkusu gözlerden kaçmıyor.

Yapay zekaya sahip olan savaş robotlarını konu aldığımız yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.