Modern teknolojide ki son gelişmeler

Netflix Üyelik Ücretleri 2020

0

Sosyal medya platformlarından sonra son yıllarda oldukça popülerleşen Netflix, Türkiye’de de yoğun ilgi görüyor. Her bütçeye hitap eden Netflix üyelik paketlerinin ücretleri, herkesi Dünya’nın en iyi dizi ve filmleriyle buluşturmayı hedefliyor. Netflix üyelik ücreti 2020, Netflix’e  nasıl üye olunacağını ve Netflix üyeliğinizi nasıl sonlandıracağınızı bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Kendi bünyesinde çektiği birçok diziyle kullanıcıları kendine çeken Netflix, Türkiye’de de birçok dizi ve filme imza attı. Aylık abonelik sistemine sahip olan platform, üç farklı abonelik sistemiyle bizlere hizmet vermekte.
Televizyon ya da uydu kanallarına film izlemek için verdiğimiz ücretleri düşününce, Netflix üyelik ücretleri oldukça cazip geliyor. Sunduğu yüzlerce dizi ve film sayesinde, günümüzün tv ve sinema sektörünün öncüsü haline gelmiş durumda. Netflix’in 2020 senesindeki güncel fiyatlarını sunduğumuz yazımızda, bu platforma nasıl üye olacağınızı ve nasıl üyeliğinizi sileceğinizi de anlatıyoruz.

Netflix Üyelik Ücretleri 2020:

netflix ucretleri 2020

 • Temel üyelik: 17,99 TL/ay – Tek cihaz, SD çözünürlük
 • Standart HD: 29,99 TL/ay – İki cihaz, HD çözünürlük
 • Özel Ultra HD: 41,99 TL/ay – 4 cihaz, Full ve Ultra HD çözünürlük

Netflix Üyeliği Nasıl Alınır? 

netflix üyeliği nasıl alınır

 • 1. Adım: Resmi Netflix web sitesine gidin,
 • 2. Adım: Karşınıza çıkan ekrandaki kutucuğa e-posta adresinizi girdikten sonra “Şimdi Deneyin”e tıklayın,
 • 3. Adım: Açılan pencerede kendinize en uygun planını seçtikten sonra “Devam Et” seçeneğine tıklayın,
 • 4. Adım: Giriş yapacağınız e-posta adresinizle birlikte yine giriş yapacağınız bir şifre belirleyin,
 • 5. Adım: Kendi bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan ödeme yöntemini seçin.

Tarayıcınızdan resmi Netflix sayfasına girdiğinizde, karşınıza direkt Netflix üyelik alma sayfası çıkıyor. Bu sayfada sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra, kendinize uygun plan ve ödeme seçeneğini seçerek üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Ödeme planınızı seçerken, Netflix’in ödemeyi aylık aldığını ve herhangi bir taahhüt koşulunun olmadığını bilmenizde fayda var.

Netflix üyeliği nasıl silinir?

netflix uyelik iptal etme

 • 1. Adım: Netflix hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan “Hesap” butonuna tıklayın,
 • 2. Adım: Açılan ekranda “Üyeliği İptal Et” seçeneğini seçin,
 • 3. Adım: Ekranın solun kısmında bulunan “İptal İşlemini Tamamla” seçeneğine tıklayın,

Netflix üyelik oluştururken sağladığı kolaylıkları, üyelik iptalinde de sağlıyor. Bundan dolayı Netflix üyeliğinizi iptal etmeniz, oldukça kolay. Üyeliğinizi sonlandırmak için yapmanız gerekenler; Netflix hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıda sizlere belirttiğimiz adımları izleyin ve “Üyeliği İptal Et” seçeneğine tıklayın. Eğer ücretten dolayı iptal işlemini düşünüyorsanız, bir alt ödeme planına geçme şansınızın olduğunu da unutmayın. Ancak üyeliğinizi iptal etmekte kararlıysanız, sol kısımda bulunan, “İptal işlemini tamamla” butonuna tıklamanız, Netflix üyelik silme işleminizi tamamlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.